XXX EDYCJA PROJEKTU MŁODZIEŻ PAMIĘTA® – W 226. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

4

Rodzinny przejazd na rolkach „Dla Biało-Czerwonej” – 2.05.2017 r. Dwudziesty drugi raz …„TRAMWAJ PATRIOTYCZNY”… na ulicach miasta – 3.05.2017 r. Zapraszamy 2 maja do wzięcia udziału w drugiej edycji rodzinnego przejazdu na rolkach „Dla Biało-Czerwonej”. Wyruszymy specjalnie przygotowaną trasą i w taki nietypowy sposób uczcimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

3 maja dwudziesty drugi raz ulicami miasta Krakowa przejedzie „TRAMWAJ PATRIOTYCZNY”. I jak co roku zabrzmią w nim polskie pieśni patriotyczne. Na uczestników wspólnego śpiewania czekają śpiewniki polskich pieśni patriotycznych (34 utwory – teksty, nuty, komentarz historyczny, kolorowa wkładka poświęcona Tadeuszowi Kościuszce w 200. rocznicę jego śmierci), a także biało-czerwone chorągiewki, okolicznościowe kartki, plakietki, ulotki.

plakat-maj2017-18-04C-page-001-723x1024

Projekt Młodzież pamięta® organizowany w Małopolsce od 2002 roku w czasie obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” i Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana,ma zwrócić uwagę, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazać, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. Realizacja projektu związana jest z szeroką akcją informacyjną, połączoną z rozpowszechnianiem przez młodzież na terenie kilkudziesięciu małopolskich gmin patriotycznych materiałów. Obecna akcja Młodzież pamięta® – w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest trzydziestą jego edycją.

Organizatorzy dla potrzeb realizacji projektu w Małopolsce przygotowali blisko 100 tys. materiałów (śpiewniki polskich pieśni patriotycznych, biało-czerwone chorągiewki, plakaty, plakietki i ulotki okolicznościowe kartki, ).

Organizatorami projektu są Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”, Ośrodek Edukacji Obywatelskiej przy Centrum Młodzieży im. dra Henryka Jordana

Program obchodów (wybór Kraków):

21 kwietnia – 5 maja
„BIAŁO-CZERWONA DLA PRZEDSZKOLAKA”
rozpowszechnianie biało-czerwonych chorągiewek wśród najmłodszych mieszkańców Krakowa (gimnazjaliści-przedszkolakom)

26 kwietnia – 28 kwietnia
„KADRY NASZEJ WOLNOŚCI”
spotkania z młodzieżą szkół podstawowych z okazji 226. rocznicy
uchwalenia Konstytucji 3 Maja Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 15

PRZEKAZANIE MAŁOPOLSKIM GMINOM OKOLICZNOŚCIOWYCH MATERIAŁÓW
Centrum Młodzieży im. dra H. Jordana, ul. Krupnicza 38

„DLA BIAŁO – CZERWONEJ”
rodzinny przejazd na rolkach ulicami miasta,Centrum Młodzieży
im. dr. H. Jordana, ul. Krupnicza 38, godz. 9.30

„TRAMWAJ PATRIOTYCZNY”
trasa wokół Plant Krakowskich, godz. 10.30-14.30
………………………
Rozpowszechnianie wśród mieszkańców Krakowa okolicznościowych materiałów Rynek, Stare Miasto, godz. 10.30–14.00

VI „TURNIEJ „ORŁA BIAŁEGO”
Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. J. Kałuży i H. Reymana,
ul. Szablowskiego 1

• Ośrodek Edukacji Obywatelskiej przy Centrum Młodzieży im. dra
    H. Jordana w Krakowie
  • Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”

logo_malopolskargb350x175-300x150

• Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego1
  • Urząd Miasta Krakowa
  • Dzielnica I Miasta Krakowa
  • Krakowski Holding Komunalny S.A.
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A.
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A.
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

Patronat honorowy

METROPOLITA KRAKOWSKI, JEGO EKSCELENCJA KSIĄDZ ARCYBISKUP MAREK JĘDRASZEWSKI

WOJEWODA MAŁOPOLSKI JÓZEF PILCH

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO