Parada Szkolnych Patronów

Serdecznie zapraszamy na Paradę Szkolnych Patronów, która przejdzie ulicami Krakowa w piątek, 19 czerwca 2015 r.

parada2014

Zbiórka osób reprezentujących placówki oświatowe (szkoły, przedszkola, domy kultury) rozpocznie się o godz. 10.30 w sektorach przy alei spacerowej wzdłuż ul. Bernardyńskiej u podnóża Wawelu.

Parada wyruszy o godz. 11.00 z ul. Bernardyńskiej, przejdzie przez Plac Ojca Adama Studzińskiego i skieruje się na ul. Grodzką. Następnie barwny pochód okrąży Rynek Główny i dotrze do sceny ustawionej przy kościele św. Wojciecha.

Nad przebiegiem imprezy czuwać będą organizatorzy i służby miejskie, aby wszystko odbyło się sprawnie i bezpiecznie.

Parada Szkolnych Patronów odbędzie się w ramach projektu „Edukacja patriotyczna dla szkół Krakowa”.

Serdecznie zapraszamy do udziału i oglądania Parady na trasie jej przemarszu.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli:

• Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
  • Przewodniczący Miasta Krakowa Bogusław Kośmider

Organizatorzy Parady Szkolnych Patronów:

• Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana
  • Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta