Zaproszenie do wzięcia udziału w XVI Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego

Szanowni Państwo,
informujemy, że z powodu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2, podjęliśmy decyzję o odwołaniu (w zaplanowanym wcześniej terminie) XVI Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego. Jednocześnie, pozostawiamy sobie możliwość ewentualnego przeprowadzenia Przeglądu w terminie jesiennym roku szkolnego 2020/2021 w przypadku ustania zagrożenia i zaistnienia bezpiecznych warunków dla uczestników. O wszystkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco drogą mailową, na naszym portalu oraz w mediach społecznościowych na Twitterze i Instagramie.

Podobnie jak w poprzednich latach, serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkół do wzięcia udziału w XVI Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego. Przewodnim tematem tegorocznej edycji Przeglądu jest 100. rocznica Bitwy Warszawskiej i jej bohaterowie. XVI Przegląd tradycyjnie składa się z konkursu literackiego, plastycznego, fotograficznego oraz filmowego, w którym za pomocą nowoczesnych technik młodzież będzie mogła wypowiedzieć się na temat pojęcia patriotyzmu. Na prace uczniów czekamy do 20 maja 2020 roku. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. Gala Finałowa XVI Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego połączona z rozdaniem nagród laureatom odbędzie się 12 czerwca 2020 roku w budynku Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana przy ulicy Krupniczej 38 w Krakowie. Wybrane prace zostaną zamieszczone w „Śpiewniku polskich pieśni patriotycznych” wydanym w ramach XXXVII edycji projektu Młodzież pamięta® w listopadzie 2020 r.

Katarzyna Kędra opiekun projektu

Informacje o „Przeglądzie”:
tel. 886606096 email: kkedra@cmjordan.krakow.pl

W ubiegłym roku odbyła się 15. edycja Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego. Tak jak w poprzednich latach uczniowie mieli możliwość zaprezentowania tematyki patriotycznej zinterpretowanej w formie plastycznej, literackiej, fotograficznej i filmowej. Młodzież chętnie angażuje się w tego typu przedsięwzięcia, co świadczy o zainteresowaniu patriotyzmem i bohaterami narodowymi. Dla nas organizatorów, satysfakcję stanowi to, że stwarzamy przestrzeń do realizacji takich projektów. Prace z Przeglądu w dużej mierze świadczą o społecznej dojrzałości uczniów oraz o wrażliwości i wyczuciu artystycznym.

wersja w Word
wersja PDF