Krakowianie w obronie małego Alfiego

Około pięćdziesięciu osób wzięło udział w Krakowie w czuwaniu modlitewnym w intencji Alfiego Evansa. Przed siedzibą konsulatu brytyjskiego zebrani odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Stowarzyszenia Koliber. Krakowianie, którzy odpowiedzieli na studenckie zaproszenie, przynieśli przed placówkę dyplomatyczną kwiaty, świece, plansze z hasłami wspierającymi walkę o życie, prowadzoną z determinacją przez dwulatka z Liverpoolu oraz jego rodziców.

Brytyjskie media odnotowują protest Polaków zarówno w kraju jak i na Wyspach, którzy są przeciwni działaniom brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości. Na stronach internetowych BBC, „Daily Mail” oraz Express.co.uk możemy przeczytać artykuły o osobach gromadzących się przed ambasadą i konsulatami Wielkiej Brytanii w Polsce oraz protestujących przed szpitalem w Liverpoolu.

Media nie kryją zaskoczenia, że Polacy tak licznie protestowali przed ambasadą w Warszawie i konsulatami, szczególnie tym w Krakowie. Jeden z uczestników protestu przed konsulatem w Krakowie powiedział „Daily Mail”, że jest zaskoczony tym, że lekarze, którzy są powołani do ratowania życia, zgodzili się na coś takiego.

BBC zwraca uwagę na wpis na Twitterze prezydenta Andrzeja Dudy, który podkreślił, że Alfie Evans musi zostać ocalony.

tekst oraz zdjecia ze stron:

wpolityce.pl,  www.pch24.pl