Powstała kolejna kartka z serii Polskie Rocznice – o Naczelniku Kościuszce

kartka 2 strona

W piątek 7 kwietnia podczas rekonstrukcji Triumfu Racławickiego na Rynku Głównym rozdawany były kartki okolicznościowe z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki.

Jest to czwarta karta z serii „Polskie rocznice” wydana przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” I Ośrodek Edukacji Obywatelskiej od początku 2017 roku (wcześniej ukazały się karty poświęcone: Powstaniu Styczniowemu, Powstaniu Krakowskiemu oraz przekształceniu ZWZ w Armię Krajową)

Karta 1 str

Karty dedykowane Tadeuszowi Kościuszce rozdawane są w Krakowie podczas wydarzeń Roku Kościuszkowskiego m. in. otrzymała je młodzieży IV LO w kinie Kijów podczas przedstawienia „Nazwę Cię Kościuszko”, mieszkańcy miasta i turyści w dniU inauguracji obchodów na Rynku Głównym oraz uczestnicy licznych uroczystości na Kopcu Kościuszki.

kartka 2 strona

W sumie zostało  przygotowanych 3000 okolicznościowych pocztówek.